12

Většinu svého dětství jsem bydlela v Braníku na rušné křižovatce ulic Branická a Ke Krči, nicméně za klidem a čistším vzduchem bylo možné se vydat na Dobešku nebo k řece za Branickými ledárnami. 

Od roku 2011 bydlím na Horkách v Nuslích, kde se zeleň objevovala skoro jenom tam, kde si sama prorazila cestu skrze betonové plochy. Pro samá zaparkovaná auta z jiných městských částí i odstavené vraky pomalu nebylo kudy projít. Jako pejskaře mě trápilo i to, že v zásobnících neustále chyběly sáčky na psí exkrementy, což nepřipravené chovatele nemotivovalo udržovat čistotu chodníků. 

Během posledních let se situace naštěstí začala měnit k lepšímu. Prasklé chodníky nahrazuje dlažba, nové rekonstrukce počítají se zasazením stromů, byly zavedeny parkovací zóny, takže aut výrazně ubylo, i vraky postupně mizí. I ty sáčky na psí exkrementy jsou nyní k dispozici mnohem častěji. 

Ráda se zasadím o to, aby se vývoj i nadále ubíral tímto směrem. 

Jsem absolventkou katedry sociologie FF UK. V současné době učím sociologii, sociální psychologii a Animal Studies na UNYP v Praze. Animal Studies učím coby externistka také na FF UK v Praze a FSS MU v Brně. Přibližně jednou měsíčně pořádám semináře na odvykání kouření Exkuraci.cz a rovněž provozuji veganský server Soucitne.cz. Ve Straně zelených jsem od roku 2006. Od roku 2009 do 2012 jsem vedla její odbornou sekci ochrany zvířat.

PhDr. Tereza Vandrovcová, PhD.

VŠ pedagožka, lektorka odvykání kouření a socioložka