8

Moje cesta do veřejného života začala až s mateřskou dovolenou. Dříve jsem v místě svého bydliště netrávila skoro žádný volný čas. Až s příchodem dětí jsem si začala všímat, jak se moje městská část mění a bohužel ne k lepšímu. Stala jsem se členkou komise územního rozvoje a komise pro školství a vzdělávání a sledovala rozhodování politiků „o nás bez nás“. Po čtyřech letech zkušeností s politikou různých stran a hnutí jsem kandidovala do zastupitelstva Prahy 12. Nyní mám za sebou další výrazné čtyři roky na Praze 4. A celou tu dobu jsem měla možnost z blízka sledovat obrovské změny, které se na radnici na čtyřce udály. 

Praha 4 se totiž pod vedením Zelených v posledních letech úplně proměnila. Otevřely se komise a výbory, radnice s občany komunikuje. Zakládají se komunitní zahrady, podporují se sousedské akce jako Zažít město jinak. Radnice spolupracuje na akcích s místními občany a podnikateli i neziskovými organizacemi, probíhají participace a plánování úprav veřejných prostranství, zavírají se herny, v parku Na Pankráci vznikly fontány, otevřelo se koupaliště Lhotka, ve kterém přes zimu proběhne druhá etapa výstavby a dle vašich podnětů vznikne sportoviště, bude lepší zázemí a v plánu je i letní kino. K realizaci se blíží zastřešení Spořilovské. Díky podnětům obyvatel Prahy 4 vznikl Generel veřejných prostranství, který obsahuje řadu revitalizací vašeho okolí, i díky vašim podnětům vzniklo několik set připomínek k navrženému Metropolitnímu plánu a s vaší podporou prosazujeme zrušení Oslunění vašich domovů.

Radnice svým obyvatelům naslouchá a snaží se proměnit Prahu 4 v místo, kde bude nám všem dobře. Podpořte nás a pokračujte v tom s námi.

Bc. Verona Ballay

marketing a public relations